شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر دستی > عروسک سازی > مدل عروسک بافتنی

مدل عروسک بافتنی

زیباترین و هنرمندانه ترین مدل های عروسک بافتنی که تا به حال دیده اید را در این مطلب مشاهده خواهید کرد . عروسک بافتنی ، اسباب بازی دستبافی است که لحظاتی شاد ، گرم ، ایمن و همراه با آرامش را به کودک دلبندتان هدیه می دهد .  عروسک بافتنی دارای خصوصیات بارزی است که آن را از سایر اسباب بازی ها منحصر و متمایز می کند . از جمله ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد .

ویژگی های عروسک بافتنی سبک ، ساده ، جذاب ، بی خطر ، قابل شستشو ، قابل حمل توسط کودک . با توجه به ویژگی های گفته شده دارای قیمت مناسبی نیز می باشند .

عروسک-بافتنی-1

در بسیاری از موارد دیده شده که برخی از والدین هنگام انتخاب اسباب بازی نسبت به ایمنی و بعضی نکات پیرامون آن ، بی توجه و سهل انگار هستند بنابراین به فواید و ویژگی های دیگری برمی خوریم که بیانگر ارزش و اهمیت عروسک بافتنی می باشد .

عروسک-بافتنی-1
در بافت عروسک ها ، از مواد پلاستیکی و مصنوعی که باعث ایجاد ضایعات پوستی و حساسیت در کودک می شود استفاده نشده . زیرا بدن کودک هنگام بازی در تماس مستقیم با اسباب بازی است . از این رو نخ مورد استنفاده در بافت عروسک بافتنی ، نازک و سبک بوده و الیافی که جهت پر کردن بدن عروسک به کار رفته ، نرم ، لطیف و از نوع مرغوب انتخاب شده تا احساس راحتی را به کودک شما منتقل کند .

عروسک-بافتنی-2

در ساخت عروسک بافتنی ، از زواید و قطعات سفت ، تیز وبرنده استفاده نشده بنابراین در صورت رها کردن کودک به همراه عروسک به مدت طولانی ، خطری ناشی از بلعیدن قطعات سفت که منجر به خفگی شود ، او را تهدید نمی کند .

عروسک-بافتنی-3

به دلیل انعطاف و نرمی و نبود قطعات و زواید سفت در عروسک ، می توان ان را هنگام خواب در کنار کودک قرار داد و یا در بعضی مواقع به عنوان تکیه گاه و بالشی نرم برای کودک مورد استفاده قرار داد .

عروسک-بافتنی-4

ساختار و ترکیب عروسک بافتنی در اثر شستشو ثابت می ماند و شکل و حالت آن تغییر نمی کند . توجه داشته باشید که برای شستشو از آب سرد یا ولرم ( آبی که نه سرد باشد نه گرم ) استفاده شود . آبی که گرمای آن به حدی است که بخار از آن بلند می شود عروسک را از حالت طبیعی خارج کرده و از بین می برد .

 

عروسک-بافتنی-5


آموزش زیباترین عروسک ها را با مجموعه کتاب های عروسک سازی در آی هدیه  فرا بگیرید .

 مجموعه کتاب های آموزش عروسک سازی

 کتاب هنرهای دستی نصف جهان 3

5 thoughts on “مدل عروسک بافتنی

 1. *سلام.اونی که دوتا شیشه اس بهتره.قالبم مال در قوطی خودکار کنکو بود.بری لوازم تحریری ببینی تو قوطی طلقی هس.من از درش استفاده کردم.عکساهم…ببخشید چون یواشکی سر امتحان فیزیک گرفتم دور از چشم مامانم یکم بد شد.ممنوم که میذاری تو سایت

 2. سلام مهربانم
  بزرگترین هدیه ایی که میتوان به کسی داد ؛
  زمان است !
  هنگامیکه برای یک نفر وقت میگذاری ،
  قسمتی از زندگیت را به او میدهی
  که دیگر باز پس نمیگیری

  کم پیداییی؟

دیدگاهتان را بنویسید

Top