شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر دستی > سرمه دوزی > آموزش سرمه دوزی شکوفه | سرمه دوزی شیرین حسینی

آموزش سرمه دوزی شکوفه | سرمه دوزی شیرین حسینی

سرمه دوزی شیرین حسینی را که همه ی دوستان و علاقه مندان سرمه دوزی آی هدیه می شناسند . این بار شیرین حسینی طبق قولی که داده بوده است ادامه ی بحث را پیش گرفته و بعد از آموزش سرمه دوزی چشم خروسی و سایر آموزش های سرمه دوزی اش به آموزش سرمه دوزی دوخت شکوفه پرداخته است . سرمه دوزی شکوفه بسیار آسان است و جز دوخت های تزیینی در سرمه دوزی به حساب می آید .

دوخت شکوفه نیز از جمله دوخت های تزیینی محسوب می شود  و روش دوخت آن نیز بصورت چشم خروسی می باشد با این تفاوت که ابتدا مروارید وسط دوخته می شود سپس مرواریدهای دایره  . ( برعکس چشم خروسی ) .

آموزش سرمه دوزی

نحوه ی دوخت آن بدین شکل است :

1- ابتدا سوزن را از پارچه بیرون آورده یک عدد منجوق ترمه به سوزن گرفته و مجددا در همان نقطه ای که سوزن را در آوردیم به داخل پارچه فرو میکنیم .

آموزش سرمه دوزی

2- با یک میلیمتر فاصله مجددا سوزن را درآورده 7 عدد منجوق ترمه به سوزن می گیریم و از ابتدای اولین منجوق سوزن را درآورده و به داخل پارچه فرو میکنیم .

آموزش سرمه دوزی

3- دو عدد بست در دو قسمت دایره به منظور سفت نمودن شکوفه می دوزیم .

آموزش سرمه دوزی

بعد از فراگیری دوخت شکوفه درس بعدی شیرین حسینی اموزش سرمه دوزی توپر دوزی گندمی و سرمه دوزی توپر دوزی گلبرگ است که این آموزش ها را هم می توانید از همین سایت پیگیری کنید . اگر همینطور قدم به قدم با آموزش های بی نظیر شیرین حسینی همراه شوید سرمه دوزی را یاد گرفته و با تمرین بیشتر می توانید حرفه ای شوید .


علاقه مندان به سرمه دوزی می توانند دی وی دی آموزش سرمه دوزی را تهیه کنند .

دی وی دی آموزش سرمه دوزی از مربی توانا

آموزش سرمه دوزی

دیدگاهتان را بنویسید

Top