شما اینجا هستید
صفحه اصلی > نمد دوزی > آموزش نمد دوزی > آموزش نمد دوزی دسته گل های رنگی | تزیینات نمدی

آموزش نمد دوزی دسته گل های رنگی | تزیینات نمدی

آموزش دسته گل نمدی

آموزش نمد دوزی چیزیست که بسیاری از شما دوستان به دنبال آن هستید :

آموزش نمد دوزی دسته گل یک آموزش کامل می باشد که مراحل آن را در زیر مشاهده خواهید کرد . این آموزش به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است .

مرحله 1 :  مواد و ابزار مورد نیاز جهت آموزش نمد دوزی دسته گل
ابزار نمد دوزی
ابزار نمد دوزی

تخته یا میز کار

دکمه های پلاستیکی دو سوراخه رنگی

نمد های رنگی

روبان ساتن سبز

منجوق طرح گل

سیم آلومینیومی سبز

قیچی آهنی

چسب حرارتی به همراه تفنگ حرارتی

انبر گرد

دم باریک

مرحله 2 : ساخت اولین گل نمدی

1- چیدن یک گل ساده با چهار گلبرگ از نمد آبی رنگ ، یک دایره از نمد زرد رنگ ، یک دایره ی کوچک تر از نمد صورتی رنگ و جدا کردن یک دکمه ی سفید از میان دکمه های آماده شده .
2- گل نمدی آبی رنگ را روی میز کار گذاشته و سپس دایره ی زرد رنگ نمدی را روی آن قرار دهید ، دایره ی نمدی صورتی رنگ بر روی آن قرار می گیرد و در نهایت دکمه ی سفید پلاستیکی را قرار دهید و هر لایه را با چسب حرارتی به لایه ی زیرین بچسبانید .
3- سیم آلومینیومی سبز رنگ را به شکل دایره تاب دهید به طوری که به صورت شکل بالا در بیاید . 6 عدد سیم مفتولی دایره ای شکل لازم دارید .
4- سیم مفتولی سبز رنگ را به پشت گل نمدی آبی رنگ بچسبانید و سپس یک نمد آبی دایره ای شکل که قطر آن بزرگتر از دایره ی سیم مفتولی می باشد آماده کنید .
5- نمد دایره ای آبی رنگ را روی سیم مفتولی دایره ای بچسبانید تا سیم مفتولی را در زیر آن پنهان کنید .

مرحله 3 : ساخت سه نوع گل نمدی دیگر

 1- یک گل 8 پر از نمد صورتی پر رنگ و یک گل 8 پر کوچک تر از نمد صورتی کم رنگ ببرید .

2- گل نمدی صورتی پر رنگ را در زیر قرار داده و گل نمدی صورتی کم رنگ را روی آن قرار دهید و با چسب حرارتی آنها را به هم بچسبانید . در نهایت یک دکمه ی سفید رنگ کوچک در مرکز آن قرار داده و با چسب محکم کنید . همانند مراحل قبل ، یک سیم مفتولی دایره ای که از قبل آماده کرده اید بر پشت گل نمدی صورتی کم رنگ چسبانده و با یک دایره ی نمدی هم رنگ گل ، سیم مفتولی دایره ای را بپوشانید .

3- همانند شکل بالا گل های نمدی رنگی ( نارنجی ، سبز ، صورتی ) را از نمد های رنگی ببرید

4- مراحل چسباندن لایه های رنگی نمدی و سیم مفتولی بر پشت آن سپس پوشاندن دایره ی مفتولی با نمد هم رنگ را مطابق آنچه در مراحل قبلی گفته شد، تکرار کنید و در نهایت از یک منجوق طرح گل نارنجی رنگ در مرکز گل نمدی استفاده کنید .

5- مطابق شکل بالا و مراحل قبلی ، گل نمدی سوم را نیز بسازید .

مرحله 4 : ساخت سه نوع دیگر از گل نمدی 

نمد دوزی
نمد دوزی
مراحل ساخت این سه نوع گل نمدی نیز همانطور که در تصویر مشخص است ، مانند 4 گل نمدی قبل می باشد . فقط رنگ نمد ها و نوع گل شان را مطابق با شکل بالا در نظر بگیرید .

مرحله 5 : ساخت آخرین گل نمدی موجود در دسته گل نمدی

آموزش نمد
آموزش نمد
آموزش نمد دوزی
آخرین گل موجود در دسته گل نمدی را همانند تصویر بالا با نمد های رنگی زرشکی ، زرد و نارنجی و یک دکمه ی سفید دو سوراخه بسازید . مراحل ساخت آن را با توجه به آنچه در مورد گل های قبلی گفته شد ، دنبال کنید .

مرحله 6 : نگاه کلی به دسته گل نمدی آماده شده

آموزش نمد دوزی
دسته-گل-نمدی
با یک تکه نمد سبز رنگ گل های نمدی ساخته شده را بیارایید و روبان ساتن سبز رنگی که از قبل آماده کرده بودید را به دور آن پیچانده و پاپیون بزنید . دسته گل نمدی را می توانید به دوستان و خانواده ی خود هدیه دهید .
 
اموزش نمد دوزی دسته گل های رنگی
آموزش نمد دوزی 6 نوع شاخه گل رنگی نمدی را در این مطلب فرا خواهید گرفت . در نهایت تبدیل کردن گل ها به یک دسته گل زیبا را مشاهده خواهید کرد .

قیمت فقط :رایــگــان

مشخصات

نوع فایل: pdf
حجم فایل: 587 کیلوبایت
تعداد دانلود: 235
تعداد صفحات / مدت زمان: 6
سطح آموزش:مبتدی
منبع: ترجمه شده توسط گروه هنری آی هدیه
تاریخ انتشار: 1395/02/27 17:57

دیدگاهتان را بنویسید

Top