وسایل و آموزش هنرهای دستی و تزئینی    الگوهای چرم دوزی در فست لرن

آموزش گل چینی ( گل مارگریت مینیاتوری )

آموزش گل چینی همراه با تصاویر مرحله به مرحله در این پست آماده شده است . این پست مدتی پیش روی سایت منتشر شده بود که به دلیل محبوبیت فراوان آن دوباره با ویرایشی جدید نسبت به انتشار آن اقدام کردم . امیدوارم که به کامتان بنشیند .

لوازم مورد نیاز آموزش گل چینی :

– قیچی سیم چین
– سیم گل سازی روکش دار سبز – ابزار گل سازی
– رنگ روغن
– خمیر چینی – در صورتی که روش تهیه خمیر گل چینی را بلد نیستید ، کلیک کنید .
– قلم مو

گلسازی

آموزش گل چینی (گل مارگریت مینیاتوری )

ابتدا ساقه های گل را که بنا بر کوچکی و بزرگی گل ها به صورت کوتاه وبلند با سیم چین ببرید . سپس سیم ها را با خمیر سبز رنگ روکش کنید . بگذارید خشک شود . تکّه ای از خمیر را رنگ روغن زرد زده و گلوله ای به اندازه فندق درست کنید .

گلسازی
تور را کمی چرب کنید سپس گلوله خمیر را داخل آن گذاشته و لبه های تور را جمع کنید و به خمیر فشار دهید تا از لابه لای منافذ تور بیرون آمده وشکل مغز گل را به خود بگیرید . پس از گذشت چند لحظه ساقه هایی را که قبلاً آماده کرده بودید ،از انتهای تور وارد مغزگل کنید تا ثابت شود .سپس اضافه های تور را با قیچی . بگذارید کاملاً خشک شود.

گلسازی
خمیری را رنگ روغن سفید بزنید . سپس به اندازه یک اشک 2 سانتی متری ،درست کرده وبا قیچی نوک تیز برش هایی را روی خمیر ایجاد کنید .

گلسازی
گلبرگ های گل را توسط قیچی نوک تیز از هم جدا کنید . سپس ابزار گلسازی 11 را از مرکز گل فرو کرده وبه سمت لبه های گلبرگ ها بکشید تا کمی پهن شود . توسط ابزار گل سازی شیارهای ظریفی را روی گلبرگ ها ایجاد کنید . توسط ابزار گل سازی یا سمبه مرکز گل را فشار دهید تا گلبرگ ها بالا و پایین قرار گیرند و شکل واقعی گلبرگ های گل را بگیرد . از این گل برگ ها 2 عدد درست کنید .

گلسازی
گلبرگ اول را از انتهای سیم داخل کرده و به مرکز گل برسانید .  گلبرگ دوم را به همان شکل قبلی وارد کرده و بگذارید کاملاً خشک شود .

گلسازی
برای غنچه گل مارگریت ، خمیری به رنگ سبز درست کرده و به اندازه یک نخود از آن جدا کرده و به سر سیم روکش شده وصل کنید . توسط ابزار گل سازی خط های ظریفی روی سطح گلوله ایجاد کنید و بگذارید کاملاً خشک شود .

گلسازی
گلوله ای از خمیر سبز را بردارید وبه شکل یک اشک در آورید . سپس توسط قیچی درست مانند ساخت گلبرگ های گل برش زده و دقیقاً به شکل کاسبرگ درست کنید وازانتهای سیم گل وارد کنید .

گلسازی
برای درست کردن برگ های گل مارگریت اشکی مانند دوک از خمیر سبز سدری (که از ترکیب سبز و اکر به دست می آید )بسازید و به سر سیم روکش دار وصل کنید . اندازه این دوک 4 الی 5 سانتی متر باشد . سپس با پلیت این خمیر را باز کنید و کمی پهن کنید .

گلسازی
خطوطی توسط ابزار 11 گلسازی روی این برگ ایجاد کنید و سپس این برگ را به روی حوله بگذارید تا کاملاً خشک شود . برای ایجاد سایه های گل ،رنگ روغن اکر و سبز را با کمی تربانتین رقیق کنید و با قلم موی سر گرد به میان گل به صورت بسیار کم رنگ بزنید .

گلسازی
از سایه های آرایشی می توانید برای رنگ آمیزی گلبرگ های گل استفاده کنید.

گلسازی

سایر مطالب آموزش گل چینی :
آموزش تهیه خمیر چینی
تزیینات با گل چینی برای آشپزخانه

علاقه مندان به هنر آموزش گل سازی و شمع سازی می توانند دی وی دی آموزش گل سازی را از لینک زیر تهیه کنند .

آموزش گل سازی

آموزش گلسازی
 

10 دیدگاه در “آموزش گل چینی ( گل مارگریت مینیاتوری )

پاسخ دهید