شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر دستی > بافتنی و قلاب بافی > آموزش بافتنی > آموزش بافت زنانه | آموزش بافت دو مدل ژاکت زنانه فانتزی و اسپرت

آموزش بافت زنانه | آموزش بافت دو مدل ژاکت زنانه فانتزی و اسپرت

آموزش بافت زنانه با موضوع ژاکت بافتنی را در دو مدل متفاوت آستین دار و حلقه ای در این مطلب فرا خواهید گرفت . این دو آموزش برگرفته از مجله کوک بوده و علاقه مندان به بافتنی می توانند ، از این دو آموزش بافتنی نهایت بهره را ببرند .

آموزش بافت زنانه / بافت ژاکت حلقه ای

آموزش بافت زنانه

آموزش بافت زنانه / وسایل مورد نیاز :

3 کلاف کاموای 100 گرمی

میل شماره 6 نخ سه لا

آموزش بافت زنانه ، ژاکت حلقه ای :

آموزش بافت زنانه

ابتدا نخ کارتان را سه لا کنید سپس 52 دانه روی میل ها سرانداخته کار را با بافت ساده (از رو) شروع کنید. آن را 62 سانتی متر مدل ساده ببافید. سپس 2 تا نوار 26 دانه ای به طول 22 سانتی متر به صورت جداگانه ببافید.

آموزش بافت زنانه

دوباره تمام دانه ها را روی یک میل گرفته 36 سانتی متر دیگر مدل ساده (از رو) ببافید. دوباره 22 سانتی متر نوار 2 تایی جداگانه ببافید.

وقتی بلندی کارتان 62 سانتی متر شد، دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید .


آموزش بافت زنانه / بافت ژاکت آستین دار

آموزش بافت زنانه

آموزش بافت زنانه / وسایل مورد نیاز :

1کلاف کاموای 100 گرمی

میل شماره 5 نخ دو لا

آموزش بافت زنانه / طرز بافت پشت ژاکت زنانه :

ابتدا کار را با 74 دانه شروع کرده، 5 سانتی متر، 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو (کش باف) ببافید. سپس 35 سانتی متر مدل ساده از رو بافته جهت حلقه آستین 2+2+2+3 دانه از هر طرف دانه کم کنید. سپس از 4 رج بافته، 2 دانه هم در این 4 رج کم کنید.وقتی قد پشت ژاکت 60 سانتی متر شد، دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

آموزش بافت زنانه / بافت جلوی ژاکت زنانه :

کار را با 38 دانه شروع کرده، 5 سانتی متر آن را مدل کش باف ببافید و در رج ششم 18 دانه از رو، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو، ا دانه از زیر، 18 دانه از رو و 5 دانه از زیر، 1 دانه از رو، این کش باف 5 تایی را تا یقه ژاکت ادامه دهید، ببافید.

هر 3 رج یکبار «1 دانه روی» وسطی را از زیر ببافید، بدین ترتیب 3 دانه از زیر در کنار هم پدید خواهد آمد. این مدل بافت را تا 35 سانتی متر ادامه دهید، سپس جهت آستین کت 2+2+2+3 دانه کم کنید. در 54 سانتی متری بافت جهت یقه 8 دانه کم کنید و بعد تا سرشانه 3 دانه دیگر کم کرده، دانه ها را کور کنید.

آموزش بافت زنانه

آموزش بافت زنانه / بافت آستین ژاکت زنانه :

کار را با 43 دانه شروع کرده، 5 سانتی متر مدل کش باف ببافید. 20 دانه از رو، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو، 1 دانه از زیر، 20 دانه از رو ببافید.

تا زیر بغل مدل یاد شده را بدون زیاد کردن به طول 40 سانتی متر ادامه دهید. سپس 2+2+2+3 دانه از هرطرف جهت آستین کم کرده به کار ادامه دهید.

تا سرشانه ها نیز 6 دانه دیگرکورکنید، سپس کل دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

آموزش بافت زنانه / بافت یقه ژاکت زنانه :

از دور یقه تکه های جلو وپشت، 88 دانه جدا کرده روی میل بیاندازید. 20 سانتی متر 2 دانه از زیر، 2 دانه ازرو مدل کش باف ببافید در 17 سانتی متری بافتتان 4 دانه یکبار 1 دانه را کور کرده ، جا دکمه باز کنید و سپس در رج بعدی بر روی آن سوراخ هایی که ایجاد شده 1 دانه اضافه کرده، دوباره همان 88 دانه را بدست آورده ببافید. وقتی بلندی یقه به 20 سانتی متر رسید دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

منبع : مجله کوک


علاقه مندان به انواع آموزش های بافتنی می توانند آموزش بافتنی دو میل خام یاوری را از لینک زیر با تخفیف ویژه تهیه کنند .

آموزش بافتنی دو میل خانم یاوری

آموزش بافتنی دو میل خانم یاوری

دیدگاهتان را بنویسید

Top