شما اینجا هستید
صفحه اصلی > چرم دوزی > نقاشی روی چرم | آموزش نقاشی و دکوپاژ روی کیف چرمی با ساده ترین ابزار

نقاشی روی چرم | آموزش نقاشی و دکوپاژ روی کیف چرمی با ساده ترین ابزار

نقاشی روی چرم ، از هنرهای بسیار محبوب در بین هنرمندان می باشد . علاقه مندان به این هنر ، از هر طرح جدیدی برای نقاشی روی چرم استقبال می کنند . از جمله کتاب دست ساخته های چرمی خانم آفاق امیریان مربی هنری که مدتی پیش منتشر شد و از استقبال خوبی برخوردار شده است . در این مطلب هم به آموزش یک مدل نقاشی روی چرم می پردازیم که بیشتر می توان نام آن را دکوپاژ روی چرم نامید . این مطلب را تا انتها با ما دنبال کنید .

ابزار و وسایل مورد نیاز برای نقاشی روی چرم در اینجا :

یک کیف چرم دستی

پارچه ای با گل های بزرگ رنگی

رنگ مخصوص چرم

ظروف کوچک

برس یا قلمو

قیچی

نقاشی روی چرم

کیف چرمی را با پلاستیک ، روزنامه ، حوله ، پارچه یا هر چیزی که بتواند به آن حجم دهد پر کنید ، تا زیر سطح چرمی کیف مسطح و محکم شود به این ترتیب می توانید ، به آرامی و مرتب ، گل ها را چسبانده و کیف را رنگ کنید .

نقاشی روی چرم 2

از روی پارچه ی گل دار ، تعدادی از گل ها را با قیچی برش دهید و جدا کنید . دقت کنید که دور تا دور گل ها را مرتب و منظم بچینید ، هر چه گل ها مرتب تر باشند دکوپاژ کیف چرمی زیبا تر خواهد بود . همچنین می توانید از گل های پارچه ای آماده که در خرازی ها موجود می باشد استفاده کنید . ما در اینجا برای کم شدن هزینه ی انجام این کار ، گل های یک پارچه ی گل دار را برش زده ایم .

نقاشی روی چرم 8

رنگ مخصوص چرم دلخواه خود را انتخاب کنید . برای نقاشی روی چرم بهتر است به جای قلمو از یک ابر نرم استفاده کنید .

نقاشی روی چرم 3

با استقاده از ابر ، بخش هایی از کیف که در تصویر می بینید را رنگ می کنیم . در اینجا ما فقط قسمت جلویی و پشت کیف را رنگ کرده ایم . توجه داشته باشید که با یک مرحله رنگ نمی توانید چرم را رنگ کنید و حداقل باید چند مرحله آن را رنگ کنید تا تمیز و یک دست شود .

نقاشی روی چرم 7

بعد از نقاشی روی چرم کیف ، نوبت به دکوپاژ گل ها روی کیف می رسد . پشت گل ها را به چسب مخصوص چرم آغشته کنید و در جاهای دلخواه روی کیف بچسبانید .

نقاشی روی چرم

سپس به کمک چسب چوب رقیق شده با آب ، روی کل کیف که گل چسبانده اید ، گل ها را ثابت کنید . بهتر از بعد از اتمام کار ، کیف را جلوی پنکه قرار دهید تا خشک شود .

 

نقاشی روی چرم 5

 به این ترتیب کار نقاشی روی چرم کیف چرمی به اتمام رسید . امیدوارم از این آموزش بهره ی کافی برده باشید و آن را در خانه به کار بندید .

علاقه مندان به هنر نقاشی روی چرم می توانند کتاب نقاشی روی چرم آفاق امیریان را از لینک زیر تهیه کنند :

کتاب دست ساخته های چرمی امیریان

چرم دوزی آفاق امیریان

دیدگاهتان را بنویسید

Top