شما اینجا هستید
صفحه اصلی > سایر آموزش های هنری > طراحی دکوراسیون منزل با انتخاب درست پرده ها

طراحی دکوراسیون منزل با انتخاب درست پرده ها

طراحی دکوراسیون منزل با انتخاب درست پرده – نکاتی در باب انتخاب پرده برای سالن پذیرایی و اتاق خواب ها

اگر از پرده یا رومیزی نقش دار استفاده می نمایید بهتر است نقشهای ریز بافت را انتخاب نمایید. پرده با نقوش درشت می تواند فضا را در چشم بیننده ببندد.

وقتی برای خرید پرده می روید رنگ آن را براساس فصل های پیش رو انتخاب کنید مثلا بهتر است پرده‌های بهاری و تابستانی به رنگ‌های آبی، سبز، یاسی یا کرم باشند. این رنگ‌های سرد باعث ایجاد حس خنکی در روزهای گرم سال می‌شوند.

نکاتی در مورد طراحی دکورسیون منزل با انتخاب درست پرده

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل

در انتخاب پرده بیشتر به ست کردن پرده زیر با پارچه دکوری و والان باید توجه شود حتی اگر مدل بسیار ساده ای را بپسندید اما در انتخاب پرده دقت کنید و پرده را با والان و دکوری درست ست کنید اینگونه مدل پرده تان بسیار زیبا به نظر میرسد.

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل با انتخاب درست پرده ها

حتی اگر پنجره پذیرایی خانه تان قدی نیست و به صورت نیمه است، دلیل بر این نمی شود که شما حتما مجبورید پرده ای با همان ارتفاع آویزان کنید. شما حتی برای این نوع پنجره ها هم می توانید پرده های قدی بیاویزید.

طراحی دکوراسیون منزل
این را بدانید پرده قدی علاوه بر اینکه ارتفاع سقف و دیوار را بلندتر جلوه می دهد ، فضا را رسمی تر می کند . شما حتی می توانید با وجود پنجره نیمه، قد پرده تان را از حد معمول هم یک متر بلند تر بگیرید و مقداری از پرده را روی زمین پهن کنید . به این ترتیب ابهت پرده زیادتر شده و فضا کلاسیک تر خواهد شد

طراحی دکوراسیون منزل

نکاتی در باب طراحی دکوراسیون منزل به کمک پرده ها

حواس‌تان باشد رنگ پارچه پرده‌ای که شما در فروشگاه دیده‌اید لزوما همان رنگی نخواهد بود که شما در خانه خواهید دید.

طراحی دکوراسیون منزل
بنابراین هنگام انتخاب پارچه به نور فضای خانه‌تان توجه کنید و از فروشنده بخواهید چراغ‌های متمرکزش را خاموش کند تا شما در نور غیر‌مستقیم هم رنگ پارچه را ببینید‌.
البته بهتر است که روز برای خرید پرده اقدام کنید تا هر دو نوع نور در دسترس باشند‌.

طراحی دکوراسیون منزل

ست کردن پرده، مبلمان و فرش در دکوراسیون منزل روش های مختلفی دارد. برای داشتن ترکیبی زیبا و دلنشین می توانید از پارچه مخمل ترک، استفاده کنید که  ۱۵ رنگ بندی دارد،  و نسبت به پارچه های مخملی که پرز های بلندی دارند و باعث می شود در شستشو خواب پارچه تغییر کند یا جا بیندازد بهتر است و برای شستشو آن می توان از کف شامپو فرش و یک تکه اسفنج استفاده کرد.


علاقه مندان به هنر پرده دوزی می توانند پکیج پرده دوزی را با قیمتی استثنایی از لینک زیر تهیه کنند .

پکیج آموزش پرده دوزی

پکیج پرده دوزی از مقدماتی تا تکمیلی

One thought on “طراحی دکوراسیون منزل با انتخاب درست پرده ها

دیدگاهتان را بنویسید

Top