شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر آشپزی > ماه رمضان امسال چه غذاهایی نخوریم | ویژه نامه رمضان آی هدیه

ماه رمضان امسال چه غذاهایی نخوریم | ویژه نامه رمضان آی هدیه

ماه رمضان هم آمد و به همین مناسبت مطلبی در مورد آنچه باید در این ماه خورد و آنچه نباید خورد آماده کرده ایم که در اینجا مطالعه خواهید کرد .

به نقل از آکا ایران : آش های سنگین و پر چرب موجب تجمع چربی در روده و بروز سوء هاضمه می شود و در ماه رمضان امسال چندان توصیه نمی شوند.

*. دکتر عبداللهی، مدیر دفتر بهبود و تغذیه وزارت بهداشت اظهار داشت:  براساس رسم حاکم بر ماه رمضان، مصرف آش رشته، زولبیا و بامیه طرفداران خاص خود را دارد اما ماه رمضان امسال به علت بلندی روزها و ساعات طولانی روزه داری توصیه می شود از مصرف آش های حجیم ، پرچرب ، زولبیا و بامیه در سفره های افطار خودداری شود.

ماه رمضان

ماه رمضان مبارک

*. به نوشته باشگاه خبرنگاران، عبداللهی افزود : این آش ها حاوی حجم بالایی از فیبر، سلولز، پروتئین و چربی هستند که در فاصله بین افطار تا سحر قابل هضم نیستند و در معده باقی می مانند و موجب نفخ ، ورم معده و تشنگی می شوند که مصرف آنها در ماه رمضان مناسب نیست.

*. وی با بیان اینکه بهتر است آش و سوپ رقیق و کم چرب را جایگزین آش های غلیط و پرچرب کنیم خاطرنشان کرد : سوپ های رقیق علاوه بر تامین آب ، املاح، الکترولیت های بدن به راحتی از معده به روده رفته و جذب می شوند و احساس سنگینی و نفخ معده را در سحر از بین می برند.

ماه رمضان

*. وی تصریح کرد : برای استفاده هر چه بیشتر از برکات ماه رمضان توصیه های پزشکی به مصرف موادی تازه، سبک ماننده سبزیجات، پروتئین های کم چرب و لبنیات است تا بتوان علاوه بر داشتن رژیم سالم غذایی از بهره مندی های معنوی این ماه استفاده نماییم.

*. نکته : این غذا موجب تجمع چربی در روده و بروز سوء هاضمه می شود و در ماه مبارک امسال چندان توصیه نمی شوند.

ماه رمضان

خواص کاهو :

*. کاهو تمیز کننده خون است.

*. کاهو بعلت داشتن آهن خونساز است.

*. ضد تورم است.

*. کاهو خواب آور و آرام بخش است.

*. کاهو برای ضعف اعصاب مفید است.

*. کاهو ملین و ادرار آور است.

*. خوردن کاهو برای مالیخولیا مفید است .

*. کاهو زخم های مجاری ادرار و مثانه را درمان می کند .

منبع : آکا ایران


اگر نمی دانید که در ماه رمضان چه غذاهایی بپزید بهتر است نرم افزار ناشتا را از لینک زیر تهیه کنید .

نرم افزار آموزش آشپزی ناشتا

نرم افزار آشپزی ناشتا

دیدگاهتان را بنویسید

Top