شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر آشپزی > غذا > انواع کباب ها | آموزش آشپزی دو مدل کباب ایرانی

انواع کباب ها | آموزش آشپزی دو مدل کباب ایرانی

در این مطلب طرز تهیه انواع کباب ها از قبیل کباب حسینی و کباب برگ را آموزش خواهید دید . کباب حسینی شاید با این نام مخصوص اصفهانی ها باشد و کباب برگ هم در بین همه ی اقوام مشترک است . با ما همراه باشید تا انواع کباب ها را به شما آموزش دهیم .

طرز تهیه انواع کباب ها /  کباب حسینی اصفهانی

بچه ها فکر کنم این غذا مختص اصفهان باشه اما همتون بلدین بپزین شاید با اسمای دیگه بشناسینش

مواد لازم جهت پخت کباب حسینی :

گوشت خورشتی هر چقدر میلتون میکشه
پیاز یک عدد کوچک
سیخ چوبی فسقلی هرچقدر لازمه
ادویه

پیاز را نگینی کردم سرخ کردم و گوشت ها را به سیخ کشیدم و گذاشتم دو طرفش سرخ بشه

انواع کباب ها

 

وقتی سرخ شد روی گوشت ها آب ریختم و درشو گذاشتم تا خوب بپزه

انواع کباب ها

 

وقتی پخت ادویه تون ( نمک و فلفل و زردچوبه ) بزنین و رب
این کباب را میتونین خورشتی درست کنین یا اینکه بدون آب بپزید و با نون یا برنج و گوجه فرنگی به سیخ کشیده سرو کنین

طرز تهیه انواع کباب ها /  کباب برگ

انواع کباب ها

 

برای تهیه کباب باید از گوشت راسته گوساله یا گوسفند استفاده نمود، نکته قابل توجه برای کباب خوب انتخاب گوشت آن است که باید نرم باشد ( بوسیله گردهای مخصوص نرم کننده گوشت نیز می توان گوشت را نرم و ترد نمود) ولی بهتر است گوشت را باآب پیازوفلفل 24 ساعت قبل آماده و نرم نمود. انواع کباب باید در عین پختگی زیاد خشک نشود.

مواد لازم :
گوشت راسته پاک کرده یک کیلو و نیم
پیاز دو سه عدد
روغن زیتون یک استکان
فلفل به مقدار کم

طرز تهیه :

کباب برگ را می توانیم به هر اندازه که میل داریم پهن کنیم به این ترتیب که راسته را روی تخته می گذاریم به اندازه ای که میل داریم پهنای کباب بشود یک قطعه جدا می کنیم مثلا پهنا چهار انگشت و آن قطعه را پهلوی قطعات دیگر گوشت می گذاریم قطعات دیگر را می بریم( با این عمل پهنای تمام گوشتها به یک اندازه می شود) بعد گوشت را به قطر نیم سانتیمتر ورقه ورقه می کنیم و آماده می گذاریم.

پیاز را نرم رنده می کنیم و روغن زیتون و فلفل را با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم و گوشت را در این مایه می خوابانیم و می گذاریم یک شب بماند.

بعد از ۲۴ ساعت گوشت ها را به سیخ کشیده و کمی روی آن را با کارد می کوبیم و روی حرارت ملایم کباب می کنیم و گاهی سیخهای کباب را بر می گردانیم کباب باید در عین پختگی زیاد خشک نشود و آبدار باشد .

کبابها را در دیس می کشیم و روی آنها را کمی نمک می پاشیم و کمی هم کره روی آن می گذاریم و اطراف آنرا با پیاز خلال کرده و جعفری تزیین می کنیم .

کباب برگ را نباید هیچ وقت لای نان قرار داد زیرا آب کباب به خورد نان می رود و خشک می شود. در صورتیکه بخواهیم از گردهای نرم کننده مخصوص گوشت استفاده کنیم برای هر کیلو گوشت یک قاشق مربا خوری از گرد نرم کننده را با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم و نیم ساعت قبل از کباب کردن گوشت را در این مایه می خوابانیم. می شود بدون روغن زیتون هم گوشت کباب را آماده کرد و در مایه از یک قاشق چایخوری زعفران سائیده استفاده نمود.

کباب برگ را با چلو و گوجه فرنگی کباب شده سرو می نمایند.


علاقه مندان به آشپزی می توانند دی وی دی آموزش پخت انواع دسر را از لینک زیر تهیه کنند .

آموزش پخت انواع دسر

دیدگاهتان را بنویسید

Top