شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر آشپزی > سفره آرایی > چیدمان هفت سین و سبزه آرایی > آموزش سبزه آرایی مدل قوری با تخم شاهی | سبز کردن سبزه

آموزش سبزه آرایی مدل قوری با تخم شاهی | سبز کردن سبزه

آموزش سبزه آرایی مدل قوری سبز شده را در این مطلب فرا خواهید گرفت . این آموزش از سری آموزش های سبزه آرایی در انجمن آی هدیه انتخاب شده است . قوری مورد نظر خود را برای سبزه آرایی مدل قوری انتخاب کنید و طبق دستورات زیر عمل کنید . در اینجا یک نمونه آموزش سبزه آرایی مدل جعبه کادو هم آورده شده است که به همین روش سبز می شود .

وسایل مورد نیاز برای سبزه آرایی مدل قوری :

تخم شاهی خیس کرده که یکی دو ساعت خیس بخورد کافیست تا حالت ژله ای پیدا کند .
پنبه

ظرف

آب

قلم مو

 

آموزش-سبزه-آرایی-6

پنبه را خیس می کنیم و روی قوری می زنیم تا همه ی سطح آن را بپوشاند . پنبه ی خیس شده به قوری می چسبد و برای اتصال پنبه به سطح قوری به چیز دیگری احتیاج ندارید .

آموزش-سبزه-آرایی-5
عمل خیساندن پنبه و چسباندن آن به سطح قوری را تا جایی ادامه می دهیم که همه ی سطح قوری با پنبه پوشیده شود . سپس تخم شاهی را با قلم مو به سرتاسر قوری روی پنبه ها می مالیم . تخم شاهی به پنبه های خیس خورده می چسبد .

 

آموزش-سبزه-آرایی-3

مطابق شکل زیر باید همه ی سطح قوری از تخم شاهی پوشانده شود به شکلی که پنبه های خیس خورده قابل مشاهده نباشد . هر چه تخم شاهی را مرتب تر و پر تر بزنید قوری شما پس از سبز شدن ، به اصطلاح کچل نبوده و پر و سبز می شود .

 

آموزش-سبزه-آرایی-7

بعد از چند روز تخم شاهی مطابق شکل زیر ریشه کرده و کم کم شروع به برگ دادن و سبز شدن می کند . تا سبز شدن کامل همه ی شاهی ها باید صبور باشید .

آموزش-سبزه-آرایی-2
برای سبزه آرایی مدل جعبه کادو هم باید به همان ترتیب قبل عمل کنید با این تفاوت که مطابق شکل زیر شاهی ها را روی جعبه ی مورد نظرتان چسبانده و منتظر سبز شدن آن می مانید .

 

آموزش-سبزه-آرایی-1

مطالب مرتبط با سبزه آرایی :
آموزش سبزه عید مدل انار
آموزش سبزه عید مدل جعبه کادو
آموزش سبزه عروسکی
کلیپ آموزش سبز کردن سبزه

علاقه مندان به آموزش سبزه آرایی می توانند پکیج آموزش سبزه آرایی را از لینک زیر تهیه کنند .

پکیج آموزش سبزه آرایی

پکیج آموزش سبزه های نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

Top