شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر خیاطی > مدل لباس > رنگ سال 2016 به روایت ژورنال مدل لباس کوک شماره 57

رنگ سال 2016 به روایت ژورنال مدل لباس کوک شماره 57

رنگ سال 2016 به روایت مجله کوک 57

رنگ سال از جهات زیادی برای طیف بیشماری از افراد مختلف به ویژه طراحان از اهمیت ویژه ای برخوردار است . رنگ سال علاوه بر جهت دهی و ایجاد همسویی در یک طیف رنگی در هر سال ، دارای ویژگی های منحصر به فردی در طراحی سایت نیز است .

به عنوان مثال طراحی وب ایران در طراحی لوگو و طراحی سایت از کد رنگ های سال های مختلف استفاده می کند . این کد رنگ ها به علت تکرار در لباس ، کیف ، کفش ، رنگ مو و غیره در ذهن مصرف کنندگان ثبت شده و طرح را به چشم آشنا تر نشان می دهد .

رنگ سال 2016

رنگ سال 2016 -2

شرکت پنتون آمریکا با استاندارد سازی و سیستم کد گذاری رنگ برای صنعت چاپ به شهرت رسید ولی به عنوان تعیین کننده ی غیر رسمی رنگ سال نیز شهرت جهانی دارد .

پنتون از سال 2000 هر ساله و در آغاز هر سال ، از طریق نظر سنجی یک کد رنگ مخصوص را به عنوان رنگ سال معرفی می کند . رنگ سال 2016  به انتخاب پنتون دو رنگ رز کوارتز و آبی ملایم است .

این اولین سال است که ترکیب دو رنگ به عنوان رنگ سال انتخاب می شوند . رنگ صورتی کوارتز که از سنگ کوارتز الهام گرفته شده است و رنگ آبی ملایم متمایل به بنفش که معنای آرامش را برای مخاطب تداعی می کند .

انتخاب این دو رنگ به عنوان رنگ سال 1395 در حالی اتفاق افتاد که برخی از خبرگذاری ها و سایت ها رنگ سبز نظامی را برای رنگ سال پیش بینی کرده بودند آنچنان که در زیر می خوانید :

رنگ سال 2016 -1

” همه‌ی روندهای جدید مد از هفته‌های مد آغاز می‌شود و در طی سال جدید در میان مردم جاری می‌شود. این روندها معمولا به صورت راز باقی می‌مانند و فقط طراح‌ها از آن‌ها خبر دارند. اما برخی از نشانه‌هایی برای مردم هم نمایان می‌شود. براساس گزارش سایت popsugar طبق پوشش‌های مردم در ماه مد در شهرهای خاص به احتمال زیاد رنگ سال رنگ سبز نظامی است . ”

” در سال‌های اخیر علاقه به استفاده از رنگ سبز بیشتر شده بود ، به طوریکه سال ۲۰۱۳ رنگ سال سبز زمردی انتخاب شد و علاقه‌ی ویژه‌ای به رنگ فیروزه‌ای در میان طراحان وجود داشت . امسال هم این علاقه و میل ادامه دارد و رنگ سبز نظامی که یکی از بهترین رنگ های دنیاست به عنوان رنگ سال ۲۰۱۶ (سال ۹۵) مطرح خواهد شد . ”


  علاقه مندان به انواع ژورنال های مدل لباس کوک می توانند این مجله را از لینک زیر تهیه کنند :

مجله کوک شماره 57

مجله کوک 57

One thought on “رنگ سال 2016 به روایت ژورنال مدل لباس کوک شماره 57

دیدگاهتان را بنویسید

Top