شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر آشپزی > سفره آرایی > تزیینات شب یلدا > هنر تزیین هندوانه همگام با میوه آرایی آفاق امیریان

هنر تزیین هندوانه همگام با میوه آرایی آفاق امیریان

در این مطلب نکاتی که آفاق امیریان در باب میوه آرایی در ابتدای کتاب جدید و بی نظیر خود به نام دکوراسیون میز شامل انواع میوه آرایی شب یلدا ، ژله های تزریقی ، آموزش تزیین دستمال سفره و … یادآور شده است ، آورده ام . تصاویر تزیین هندوانه نیز توسط دوست خوب آی هدیه “برترین ها” برایمان ارسال شده است . این مطلب آموزشی را تا انتها با آفاق امیریان مربی هنری همراه باشید .

تزیین هندوانه
* * قبل از شروع میوه آرایی ، میوه ها را بشویید و خشک کنید . پس از حکاکی روی آن روکش غذا کشیده و از تماس با آب خودداری فرمایید . زیرا سریعا گندیده می شود . بعد از آن میوه را درون یخچال قرار دهید .

تزیین هندوانه
* * هنگام تزیین میوه روی میز و پذیرایی نهایی ، با افشانه میوه و سبزیجات را آب پاشی کنید تا تازگی آن ها حفظ گردد .

تزیین هندوانه
* * جهت جلوگیری از سیاه شدن میوه هایی نظیر سیب ، گلابی ، بادمجان و سیب زمینی در هنگام میوه آرایی آبلیمو را کنار دست گذاشته و مرتب با قلمو روی قسمت های حکاکی روی میوه بکشید .

تزیین هندوانه
* * از میوه های سالم و کمی نارس برای کار میوه آرایی استفاده کنید . جهت تزیین هندوانه بهتر است از سایز کوچک شروع به کار نمایید .

تزیین هندوانه
* * برای شکوفا شدن سبزیجات برش زده شده نظیر تربچه ، پیازچه ، فلفل دلمه ای ، کلم و پیاز آنها را داخل ظزف بزرگ آب سرد به مدت چند ساعت قرار دهید . برای رنگین کردن سر برش ها می توان از رنگ غذا و یا از چغندر قرمز استفاده نمود .

تزیین هندوانه
* * جهت تزیین هندوانه از نوعی استفاده کنید که تازه بوده و پوستی یک دست داشته باشد . جهت میوه آرایی خربزه و کدو از نوع گوشتی آن استفاده کنید .

تزیین هندوانه
* * برش روی کدوهای زرد و فرمز راحت تر از کدو های سفید می باشد . حکاکی روی هندوانه و کدوی پوست گرفته شده راحت تر از با پوست آن می باشد .

تزیین هندوانه


علاقه مندان به هنر میوه آرایی می توانند کتاب دکوراسیون میز انتشار جدید و بی نظیر آفاق امیریان مربی هنری را از لینک زیر تهیه کنند .

دکوراسیون میز هنر میوه آرایی آفاق امیریان

میوه آرایی آفاق امیریان

10 thoughts on “هنر تزیین هندوانه همگام با میوه آرایی آفاق امیریان

  1. خیلی خوشکلن….ممنون  از پست قشنگت….

    این همه کتاب و دی وی دی آموزشی وجود داره مجموعه ای که شامل حکاکی فقط باشه و تا این حد حرفه ای در دسترس هست؟اگر اطلاع دارین لطفا” بگین از کجا تهیه کنم؟ممنونم!

دیدگاهتان را بنویسید

Top