شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر خیاطی > دوخت کیف > آموزش دوخت کیف عینک | کیف عینک

آموزش دوخت کیف عینک | کیف عینک

آموزش دوخت کیف عینک با پارچه

در این مطلب آموزش دوخت کیف عینک یا جلد عینک را فرا میگیریم . برای دوخت این کیف نیازی به داشتن اطلاعات خیاطی نیست حتی اگر مبتدی باشید میتوانید این جلد عینک را بدوزید. همچنین میتوانید به جای پارچه از چرم استفاده کنید تا یک جلد عینک چرمی زیبا داشته باشید.

وسایل لازم :

پارچه – نخ و سوزن – یک بند برای درب کیف
آموزش دوخت کیف عینک

برای اینکه اندازه پارچه مورد نظر را تخمین بزنید پارچه را دولا تازده و عینک را روی آن قرار دهید . چند سانتی متر کنار عینک را جا بگذارید و سه سانت به ارتفاع آن بیفزایید. این فضای اضافه برای این است که عینک به راحتی داخل کیف شود و از آن خارج شود.
آموزش دوخت کیف عینک

پارچه را دولا تازده و دو سانت از بالای پارچه را نیز تا بزنید سپس دور تا دور کیف عینک را بدوزید. میتوانید برای دوخت ار چرخ خیاطی کمک بگیرید و یا اگر به چرخ خیاطی دسترسی ندارید با دست دوخت ساده یا دوخت دندان موشی یا انواع دوخت های تزیینی بزنید.
آموزش دوخت کیف عینک

قسمتی که در بالای کیف به اندازه دو سانت تا زده اید برای عبور دادن بند کیف است پس باید لبه قسمت تا زده شده را نیز به جلد عینک بدوزید. میتوانید از دوخت های ظریف و نامریی استفاده کنید. مراقب باشید که ابتدا و انتهای دوخت را برای ورود و خروج بند باز بگذارید. حالا بند کیف را از این قسمت عبور دهید و می توانید با کشیدن و گره زدن این بند ، درب کیف را ببندید
آموزش دوخت کیف عینک

حالا عینک خود را داخل جلد دوخته شده قرار دهید و آن را در کیف دستی خود بگذارید

آموزش دوخت کیف عینک

 

سایر مطالب مرتبط با آموزش دوخت کیف عینک :
آموزش دوخت کیف عینک
آموزش تزیین عینک
مدل عینک

گل سینه طرح چشم

گل سینه طرح چشم

دیدگاهتان را بنویسید

Top