شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر دستی > عروسک سازی > عروسک بافتنی ؛ یک اسباب بازی دستباف

عروسک بافتنی ؛ یک اسباب بازی دستباف

عروسک بافتنی ، اسباب بازی دستبافی است که لحظاتی شاد ، گرم ، ایمن و همراه با آرامش را به کودک دلبندتان هدیه می دهد .  عروسک بافتنی دارای خصوصیات بارزی است که آن را از سایر اسباب بازی ها منحصر و متمایز می کند . از جمله ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد .

ویژگی های عروسک بافتنی سبک ، ساده ، جذاب ، بی خطر ، قابل شستشو ، قابل حمل توسط کودک . با توجه به ویژگی های گفته شده دارای قیمت مناسبی نیز می باشند .

عروسک-بافتنی-3
در بسیاری از موارد دیده شده که برخی از والدین هنگام انتخاب اسباب بازی نسبت به ایمنی و بعضی نکات پیرامون آن ، بی توجه و سهل انگار هستند بنابراین به فواید و ویژگی های دیگری برمی خوریم که بیانگر ارزش و اهمیت عروسک بافتنی می باشد .

عروسک-بافتنی-1

فواید و ویژگی های عروسک بافتنی ما :

1- در بافت عروسک ها ، از مواد پلاستیکی و مصنوعی که باعث ایجاد ضایعات پوستی و حساسیت در کودک می شود استفاده نشده . زیرا بدن کودک هنگام بازی در تماس مستقیم با اسباب بازی است . از این رو نخ مورد استنفاده در بافت عروسک بافتنی ، نازک و سبک بوده و الیافی که جهت پر کردن بدن عروسک به کار رفته ، نرم ، لطیف و از نوع مرغوب انتخاب شده تا احساس راحتی را به کودک شما منتقل کند .

عروسک-بافتنی-7

2- در ساخت عروسک بافتنی ، از زواید و قطعات سفت ، تیز وبرنده استفاده نشده بنابراین در صورت رها کردن کودک به همراه عروسک به مدت طولانی ، خطری ناشی از بلعیدن قطعات سفت که منجر به خفگی شود ، او را تهدید نمی کند .

3- به دلیل انعطاف و نرمی و نبود قطعات و زواید سفت در عروسک ، می توان ان را هنگام خواب در کنار کودک قرار داد و یا در بعضی مواقع به عنوان تکیه گاه و بالشی نرم برای کودک مورد استفاده قرار داد .

عروسک-بافتنی-5

4- ساختار و ترکیب عروسک بافتنی در اثر شستشو ثابت می ماند و شکل و حالت آن تغییر نمی کند . توجه داشته باشید که برای شستشو از آب سرد یا ولرم ( آبی که نه سرد باشد نه گرم ) استفاده شود . آبی که گرمای آن به حدی است که بخار از آن بلند می شود عروسک را از حالت طبیعی خارج کرده و از بین می برد .

عروسک-بافتنی-6
عروسک-بافتنی-2


جهت سفارش هر یک از عروسک های بافتنی بالا می توانید با شماره تلفن آی هدیه 031-32102751 و یا از طریق ایمیل support@ihedieh.com با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

Top