شما اینجا هستید
صفحه اصلی > چرم دوزی > آموزش چرم دوزی پرده با چرم و سنگ رنگی

آموزش چرم دوزی پرده با چرم و سنگ رنگی

آموزش چرم دوزی پرده با چرم و سنگ رنگی

آموزش چرم دوزی پرده ی تزیینی با استفاده از تکه های چرم و سنگ های تزیینی رنگی در این مظلب آماده شده است . این آموزش از کتاب دوم دست ساخته های چرمی از سری آموزش های چرم دوزی خانم آفاق امیریان انتخاب شده است . سرکار خانم آفاق امیریان برای هنردوستان و همراهان همیشگی آی هدیه نامی آشناست . این آموزش را تا انتها دنبال کنید باری دیگر آفاق امیریان شما را شگفت زده خواهد کرد .

پرده-چرمی-1

 

وسایل مورد نیاز :

چرم گاوی قهوه ای و مشکی ، سنگ های فیروزه ، فلز های تزیینی ، حلقه ی مخصوص زیور آلات ، چوب پرده ی مخصوص ، گیره های ریلی ، میخ های مخصوص زیورآلات از نوع بلند ، مهره های تزیینی

 

روش کار :

چرم را به قطعات 4 سانتی متر برش بزنید . دو سمت آن را با سمبه ی شماره 5/1 یا 2 سوراخ کنید . داخل هر سمت آن را حلقه های 1 سانتی وارد نمایید .

پرده-تزیینی-2
 

از درون مهره های تزیینی میخ ها را عبور داده و انتهای آن را از داخل حلقه های چرم رد و سر آن را گرد کنید . مرحله ی قبل را با وسایل تزیینی تکرار نمایید . در بین مونتاژها از مربع های چرمی بهره گیری کنید .

پرده-تزیینی-3
 

به تعداد لازم و عرض محل از این رشته ها آماده نمایید . بلندی هر یک از بندهای آماده شده ی پرده بستگی به ارتفاع جای نصب دارد . جهت اتصال بندها به گیره ، حلقه ای در سر هر مهره یا چرم زده و سپس حلقه ی به دست آمده را به گیره انداخته و به صورت ریلی داخل میل پرده عبور دهید . با فاصله ی دلخواه کار را ادامه دهید.

پرده-تزیینی-4
 

نکته :  جهت خرید میل پرده ی مخصوص به پرده فروشی ها مراجعه کرده و روش کار را از فروشنده خواهان باشید .

 

این مطلب را می توانید در شماره ۴۳ ام مجله زندگی سالم هم مطالعه کنید .

زندگی سالم
 

مطالب مرتبط با آموزش چرم دوزی :
آموزش ساخت تزیینات چرم
مدل تزیینات چرم
عکس تزیینات چرم اعضای آی هدیه
آموزش حکاکی روی چرم
آموزش نقاشی روی چرم

علاقه مندان به هنر چرم دوزی می توانند از طریق لینک زیر کتاب دست ساخته های چرمی 2 را تهیه کرده و همگام با آفاق امیریان به چرم دوزی بپردازند .

کتاب آموزش چرم دوزی آفاق امیریان

آموزش چرم دوزی امیریان

2 thoughts on “آموزش چرم دوزی پرده با چرم و سنگ رنگی

    1. سلام دوست عزیز
      اگر بتونید رشته های تزیین شده ی پرده رو به میل پرده های معمولی وصل کنید بله میشه … چرا که نه !!!

دیدگاهتان را بنویسید

Top