شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر آشپزی > سفره آرایی > چیدمان هفت سین و سبزه آرایی > سبزه نوروز همگام با خانم اسفندیاری

سبزه نوروز همگام با خانم اسفندیاری

در این آموزش سبزه نوروز همگام با خانم اسفندیاری را مطالعه خواهید کرد . سری کتاب های آموزش سبزه سبزیدن به نام آموزش سبزه های نوروزی از سرکار خانم اسفندیاری طرفداران بسیاری دارد . هر سال در آستانه ی عید این کتاب ها مورد توجه هنردوستان و علاقه مندان به این هنر قرار می گیرد . در این مطلب نیز یک مدل بسیار جذاب سبزه نوروز را که به نام تک درخت معروف است از جلد چهارم مجموعه کتاب های سبزه آرایی خانم اسفندیاری انتخاب کرده ام . در این مطلب روش ساخت مجموعه ی نشان داده شده در تصویر آمورش داده شده است با این فرض که شما روش سبز کردن بخش های سبز شده در تصویر را قبلا آموخته اید .

آموزش سبزه نوروز همگام با خانم اسفندیاری

برای شروع یک میله ی فلزی به طول 40 سانتی متر روی یک صفحه ی فلزی جوش دهید . تعدادی شاخه ی درخت ظریف تهیه و دور میله ی فلزی طوری قرار دهید که میله را بپوشاند شاخه ها باید تا سر میله قرار داده شود .

برای قسمتی که می خواهید سبز کنید احتیاج به یک تک حوله دارید . حوله را باید چند دور به شاخه ها بپیچید و با یک تکه نخ در جای خود محکم کنید و هر بذر لعابداری که تمایل داشتید روی آن بمالید تا سبزه کامل شود .

زمینه را هم می توانید به سلیقه ی خود سبز کنید . بذری که برای زمینه استفاده شده کنجد می باشد .


علاقه مندان به هنر سبزه آرایی و روش های مختلف سبزه هفت سین می توانند از لینک زیر کتاب آموزش سبزه های نوروز خانم اسفندیاری را تهیه کنند .

 کتاب آموزش سبزه های نوروزی

سبزه نوروز

دیدگاهتان را بنویسید

Top