شما اینجا هستید

پاپوش بافتنی خانم کتلی

آموزش بافتنی خانم کتلی از جمله اموزش هایی است که هر گاه نمونه هایی از آن را روی سایت منتشر می کنم بسیار مورد توجه قرار می گیرد . از این رو نمونه ای دیگر از این آموزش ها را با موضوع آموزش پاپوش بافتنی یا کفش بافتنی انتخاب کرده ام . این نوع پاپوش بافتنی بافت بسیار ساده ای دارد و نیازی به نقشه ی بافتنی نیست . فقط کافیست آی هدیه را تا انتهای این آموزش بافتنی از خانم کتلی همراهی کنید .

وسایل لازم برای بافت پاپوش بافتنی خانم کتلی :

تعداد کاموا : 1 کلاف 100 گرمی

ضخامت : متوسط

قلاب شماره : 3/5 – 3

سایز پا : 40

روش بافت پاپوش بافتنی خانم کتلی :

6 زنجیره ببافید و با یک پایه آن را گرد کنید . رج 1 داخل حلقه ی وسط را 14 پایه بلند ببافید و گرد کنید .  رج 2 : 1 پایه در میان اضافه کنید . رج 3 : دو پایه در میان اضافه کنید .  رج 4 : سه پایه در میان اضافه کنید . از رج 5 تا رج 15 روی هر پایه یک پایه ببافید .

رج 16 : 12 پایه ی وسط را در نظر بگیرید . بدون آنکه بقیه ی رج را ببافید تا 6 رج روی این 12 پایه برگردید ( ابتدای هر رج با 3 زنجیره شروع کنید . ) سپس نخ را قطع کنید و به قسمت قبلی وصل کنید .

در حین بافت این قسمت ، ابتدا و انتهای هر رج 1 پایه اضافه کنید . 8 الی 10 رج ( با توجه به اندازه ی پا ) این قسمت را بافته و با یک  ردیف پایه کوتاه ، پشت جوراب را به هم وصل کنید .

علامت دایره ی سفید : 6 زنجیره ببافید و آن را گرد کنید . داخل آن را 16 پایه بلند ببافید . رج بعد پایه ها را یکی در میان اضافه کنید برای بزرگتر شدن دایره می توانید یک ردیف دیگر بافت را ادامه داده و پایه ها را دو درمیان اضافه کنید . سپس با کاموای رنگ مخالف علامت ستاره ی روی ان را با نخ و سوزن بدوزید .


علاقه مندان به بافتنی خانم کتلی و انواع آموزش پاپوش بافتنی خانم کتلی می توانند کتاب گنجینه ی جامع بافتنی خانم کتلی را از لینک زیر تهیه کنند .

گنجینه جامع بافتنی خانم کتلی

بافتنی خانم کتلی

2 thoughts on “پاپوش بافتنی خانم کتلی

دیدگاهتان را بنویسید

Top