شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر دستی > ساخت زیورآلات > آموزش تزیین تل سر | اموزش تزیین تل با بافت

آموزش تزیین تل سر | اموزش تزیین تل با بافت

آموزش تزیین تل سر دخترانه با چند نخ کاموای زیبای رنگی به آسانی امکان پذیر است . این نوع از تل سر می تواند به زیبایی شما بیافزاید . تزیین تل با بافت کار مفرحی ست و نیاز به ابزار و وسایل خاصی ندارد فقط کافیست کمی سلیقه به خرج دهید و برای آراستن خود از ابزاری استفاده کنید که با دستان خودتان ساخته اید . آموزش تزیین تل سر از جمله تفریحات فرح بخش در دسته ی بافتنی ست و بی شک از هدیه دادن آن به دوستان و آشنایان تان لذت خواهید برد .

ابزار و وسایل لازم برای تزیین تل با بافت :

تل سر ساده

کامواهای رنگی

قیچی

چسب حرارتی

آموزش تزیین تل سر
برای بافتن روی این تل زیبا به کامواهای زیاد و خوش رنگی احتیاج دارید پس تمام سلیقه‌ تان را برای انتخاب رنگ‌ها و بافتن آنها به کار ببرید . در قدم اول طول کامواهای مورد نظر خودتان را دوبرابر اندازه تلی که برای روی سرتان انتخاب کرده‌اید اندازه بزنید . تعداد و قطر کامواهایی را هم که کنار یکدیگر قرار می‌دهید بستگی به ضخامت مورد نظر شما دارد . هر چه بافت کلفت تری بخواهید تعداد کاموای بیشتری را باید کنار هم قرار دهید .

آموزش تزیین تل سر
کامواهای هم اندازه بریده  و کنار هم قرار داده ،  مرتب کنید و یک رنگ کاموا مشخص را انتخاب و  به دور سر نوک کامواهای مرتب شده ببندید و محکم کنید . سعی کنید تا قطر نیم سانتی‌متر چند مرتبه نخ خود را در اطراف دسته کاموا بپیچید و در انتها گره محکمی بزنید .

بعد از آماده شدن دسته کامواهای‌تان، آن را به ۳ دسته نازک‌ تر تقسیم کرده و شروع به بافتن آنها کنید . دقت کنید که طول بافت کاموای شما کوتاه‌تر یا بلندتر از تل مورد نظرتان نشود و به محض رسیدن به اندازه دقیق و مناسب تل از بافتن دست بکشید و انتهای بافت‌ تان را با نخ یا کاموایی به رنگ متفاوت دور آن بپیچید و خوب گره بزنید .

آموزش تزیین تل سر
با چسب تفنگی داغ روی تل را به چسب آغشته کنید و به آرامی و با دقت تمام بافت خود را کم کم روی آن قرار دهید تا به درستی و صاف روی آن قرار گیرد. بعد از چسباندن در جایی دور از گرما اجازه دهید تا خشک شود. شما می‌توانید برای زیباتر شدن تل‌تان از روبان یا پاپیون در انتهای بافت استفاده کنید .

آموزش تزیین تل سر
بعد از پایان مرحله بافتن دو سر بافت خود را درست و محکم به دفعات با نخ  بپیچید و مسدود کنید و بعد دو سر بافت را روبه‌روی هم قرار داده تا از میزان بودن آنها مطمئن شوید.

آموزش تزیین تل سر
 

مطالب مرتبط با آموزش تزیین تل سر

آموزش تزیین تل سر  و هدبند + آموزش ساخت

آموزش ساخت و تزیین گل سر و گیره مو


علاقه مندان به انواع آموزش های تزیینی و هنرهای دستی می توانند کتاب هنرهای دستی نصف جهان 6 را از لینک زیر تهیه کنند .

آموزش هنرهای دستی تزیینی نصف جهان 6

کتاب آموزش هنرهای دستی

دیدگاهتان را بنویسید

Top