شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر خیاطی > نقاشی روی پارچه شلوار جین + الگو

نقاشی روی پارچه شلوار جین + الگو

نقاشی روی پارچه ی شلوار جین را در این مطلب به شما آموزش خواهم داد . این اموزش را به همراه یک الگوی نقاشی روی پارچه آماده کرده ام که قابل دانلود است و می توانید پس از دانلود آن را پرینت کرده و دور تا دور الگو را بریده روی پارچه قراردهید . این آموزش بسیار ساده است و ابزار خاصی لازم ندارد . اگر تا کنون شجاعت نقاشی روی هیچ یک از شلوار و لباس های خود را نداشته اید ، پس از خواندن این آموزش حتما این جرات را پیدا خواهید کرد .

ابزار و وسایل لازم برای نقاشی روی پارچه :

1- شلوار جین سفید

2- رنگ پارچه

3- استامپ

4- الگو نقاشی روی پارچه —-> برای دانلود  الگو نقاشی روی پارچه  کلیک کنید .
Floral printed jeans DIY Supplies

الگو نقاشی روی پارچه را دانلود کنید ، پرینت گرفته و دور تا دور آن را به دقت برش بزنید . مناطقی از الگو که با رنگ مشکی مشخص شده است را به دقت برش زده و خالی کنید .
Floral printed jeans DIY

شلوار جین خود را روی یک سطح صاف پهن کرده و تصمیم بگیرید که می خواهید در چه جهتی الگو را روی پارچه چاپ کنید . اگر همه ی گل ها در یک جهت باشند ز زیبایی و نظم بیشتری برخوردار خواهد بود . پس قبل از شروع رنگ کردن الگو ابتدا جای آن را مشخص کنید روی پارچه .

Floral printed jeans DIY

کمی از رنگ پارچه را در یک ظرف کوچک بریزید . بهترین کار قبل از شروع چاپ روی پارچه این است که ابتدا الگو را روی یک پارچه به درد نخور یا کاغذ باطله امتحان کنید تا ارچه اصلی خراب نشود .

Floral printed jeans DIY

مهمترین مرحله ی کار اینجاست . الگو را روی شلوار جین قرار دهید و با استامپ یا پنبه یا دستمال کاغذی روی نقوش تو خالی ضربه بزنید تا رنگی شود . مراقب باشید از کادر بیرون نزنید .
Floral printed jeans DIY

پس از نقاشی روی پارچه یک طرف شلوار آن را دو تا یک ساعت یک چجای امن قرار دهید تا خشک شود سپس رنگ های اضافی را پاک کنید و اقدام به نقاشی روی پارچه طرف دیگر شلوار جین کنید . بعد از اتمام کار 72 ساعت باید صبر کنید و بعد به پوشیدن یا شستشوی آن اقدام کنید .

نکته : هرچه ین رنگ بیرنگ تر و محو تر باشد زیبایی کار بیشتر خواهد بود .

Floral printed jeans DIY

این مطلب را می توانید در شماره 41 ام مجله زندگی سالم هم مطالعه کنید

مجله زندگی سالم


 علاقه مندان به نقاشی روی پارچه ، ظروف و چرم می توانند از لینک زیر کتاب های اموزش نقاشی روی پارچه ، ظروف و چرم را تهیه کنند .

نقاشی روی پارچه

آموزش نقاشی روی پارچه
 

دیدگاهتان را بنویسید

Top