شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر دستی > سرمه دوزی > سرمه دوزی شیرین حسینی | سرمه دوزی گلبرگ

سرمه دوزی شیرین حسینی | سرمه دوزی گلبرگ

آموزش سرمه دوزی :  توپر دوزی گلبرگ را در این مطلب فراخواهید گرفت .  پیش از این با آموزش های بی نظیر مربی توانا شیرین حسینی آشنا شده اید و حتما خیلی از شماها با این آموزش ها جلسه به جلسه پیش آمده اید . طبق قول قبلی ام آموزش توپر دوزی گلبرگ که توسط خانم شیرین جسینی نوشته شده است را آماده کرده ام . امیدوارم که مورد توجه شما قرار بگیرد .  در این قسمت قصد داریم ، گلبرگ هایی که قبلا با دوخت اریب پیچ دور دوزی شده اند را با پنبه برجسته کنیم و با سرمه تراش توپر دوزی نماییم .

برای این کار پس از اینکه دور تا دور گلبرگ به همان روش اریب پیچ که در جلسه اول آموزش دادیم را دوختید ، وسط گلبرگ و همچنین پرتوهای گل ( گلبرگ ها ) را به اندازه ی دلخواه پنبه ی فشرده شده قرار می دهیم و پنبه دوزی می کنیم .

دقت کنید که پرز پنبه ها را به طور کامل بگیرید تا بعد از توپر دوزی از لابلای سرمه ها پنبه پیدا نباشد . یک توپر دوزی تمیز در صورتی حاصل می شود که سرمه ها کاملا به اندازه و کنار هم کنار هم و مرتب و محکم دوخته شود و پنبه ها از زیر کار پیدا نباشد .

توپر-دوزی-گلبرگ-

برای توپر دوزی گلبرگ را به دو نیم تقسیم میکنیم :

1- ابتدا یک سرمه به اندازه ی بلندی گلبرگ برش می زنیم و در وسط گلبرگ می دوزیم .

2- سپس دقیقا از کنار سرمه ی قبلی از داخل گلبرگ سوزن را در می اوریم و یک سرمه در کنار سرمه ی قبلی می دوزیم .

نکته : بهتر است توپر دوزی از مرکز گلبرگ به بیرون دوخته شود .

3- وقتی یک نیمه ی گلبرگ را پر کردیم نیمه ی دوم را نیز دقیقا به همان شیوه نیمه اول پر میکنیم .

سرمه-دوزی-گلبرگ

تا کنون با آموزش های سرمه دوزی چشم خروسی ، سرمه دوزی شکوفه و سرمه دوزی دوخت برگ آشنا شده اید در اینجا آموزش سرمه دوزی توپر دوزی گلبرگ را آموختید و در جلسه ی بعد آموزش سرمه دوزی توپر دوزی گندمی را آموزش خواهید دید . با سرمه دوزی شیرین حسینی همراه باشید .


علاقه مندان به هنر سرمه دوزی می توانند دی وی دی آموزش سرمه دوزی و کریستال و جواهر دوزی آفاق امیریان و کتاب سرمه دوزی را تهیه کنند .

دی وی دی آموزش سرمه دوزی

آموزش سرمه دوزی

دیدگاهتان را بنویسید

Top