شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر خیاطی > دوخت لباس > آموزش خیاطی به روش مولر ( 4 ) | دوخت شلوار فاق کوتاه و برمودا

آموزش خیاطی به روش مولر ( 4 ) | دوخت شلوار فاق کوتاه و برمودا

آموزش خیاطی به روش مولر برای دوخت شلوار فاق کوتاه و برمودا  را در ادامه ی مطلب خواهید خواند که از دی وی دی و کتاب اموزش خیاطی ساراناز انتخاب شده است . این اموزش شامل الگو های لازم برای دوخت شلوار است که می تواند برای شما مفید واقع شود  .در مطالب قبلی آموزش خیاطی به روش مولر دوخت کت کوتاه ، دوخت دامن تنگ و انتقال پنس ها در خیاطی را آموختید .

اموزش خیاطی به روش مولر برای شلوار برمودا  :

پس از طراحی الگو و قبل از کپی برداشتن از پشت الگو از دمپای شلوار به طور دلخواه به اندازه ی 20 – 5 سانتی متر بالا رفته و یک خط موازی با خط قد شلوار روی الگو ایجاد می کنیم . از این خط به پایین الگو را دور ریز می کنیم . ( در شلوارهای برمودا گشادی دم پا یا برابر با زانو می باشد یا 4 – 2 سانتی متر از دور زانو کمتز می باشد و خیلی به ندرت از دمپای گشاد استفاده می شود . ) و پس از کپی برداری پشت الگو برای دم پا به ترتیب گفته شده جای دوخت می گذاریم .

آموزش-خیاطی-به-روش-مولر--2

طبق شکل طرفین دم پا را بسته به پهنای دلخواه پاکتی 10 – 5 سانتی متر مستقیم به سمت پایین امتداد داده و به هم وصل میکنیم . از طرفین ان 2 سانتی متر خارج شده و به دم پای اصلی وصل می کنیم . و پس از گذاشتن زاپاس ها و برش زدن لباس بدون توجه به وجود زاپاس پاکتی شلوار را طبق معمول همیشه می دوزیم . زاپاس را به داخل کار خوابانیده و از لبه ی پارچه چرخ می کنیم  و هنگام اتو کاری قسمت دوبل شده را از وسط باز کرده و روی شلوار از طرفین درز پهلو و آمپی ژامپ بست زده و قسمت پاکتی را منظم کوک کرده و اتو کاری می کنیم .

آموزش-خیاطی-به-روش-مولر--4

 

آموزش-خیاطی-به-روش-مولر-3

آموزش خیاطی به روش مولر برای شلوار فاق کوتاه :

در صورتی که شلوار را به صورت فاق کوتاه خواسته باشیم الگو را بدون توجه به این مورد طراحی می کنیم و پس از اتمام کار طراحی و کپی برداری الگو از خط کمر در جلو و پشت شلوار به طور مساوی 5-3 سانتی متر پایین آمده و از الگو حذف میکنیم . ( در مورد دامن ها نیز در صورتی که کمر دامن را از خط کمر پایین تر می بندید مانند شلوار عمل می کنیم . )

آموزش-خیاطی-به-روش-مولر-1

 


می توانید برا ی آموزش های بیشتر دی وی دی اموزش خیاطی ساراناز را تهیه کنید .

این دی وی دی به همراه یک کتابجه شامل الگو و توضیحات دوخت است که می تواند شما را در دوخت بهتر انواع لباس ها یاری کند .

خرید دی وی دی اموزش خیاطی ساراناز


دکمه خرید
 

دیدگاهتان را بنویسید

Top