شما اینجا هستید
صفحه اصلی > هنر دستی > بافتنی و قلاب بافی > منصوره یاوری مربی بافتنی را بیشتر بشناسید !

منصوره یاوری مربی بافتنی را بیشتر بشناسید !

دوستان گرامی ، گروه آی هدیه بار دیگر در جهت آشنایی شما عزیزان به مصاحبه با اساتید هنر پرداخته و این بار با منصوره یاوری مربی بافتنی در خدمت شماست . متن مصاحبه را در زیر بخوانید و با آموزش بافتنی منصوره یاوری آشنا شوید .

بافتنی ها ی زمین از عشق اگر بود         گره ی بین من و تو کورترین بود

دارای تندیس مهارت و فناوری و مدرس شبکه های سیما

 

خبرنگار آی هدیه : لطفا خودتان را برای دوستان آی هدیه معرفی کنید .

خانم یاوری : خب دوستان می دانند … منصوره یاوری هستم متولد اسفند سال 1349 عاشق بافتنی .

خبرنگار آی هدیه : بافتنی از کی و کجا وارد زندگیتان شد؟؟؟

خانم یاوری : والا اول بافتنی وارد زندگی من شد بعد خودم وارد زندگیم شدم!!!! از 7-6 سالگی بافتنی می کردم با میل بافتنی مامانم بازی می کردم و با آموزش های بافتنی مامانم بزرگ شدم . بافتنی همیشه در زندگی من جریان داشته . یادم است اول راهنمایی بودم که یک لباس کامل برای سیسمونی خواهرم بافتم .

خبرنگار آی هدیه : از هنرکده آریانا برایمان بگویید… چه شد که آنجا را تاسیس کردید.

خانم یاوری: موقعی که من و خواهرم شروع به کار کردیم کارگاهی داشتیم برای انجام امور بافتنی مان ولی بعد کم کم حدود 7 سال پیش به طور جدی به بحث آموزش بافتنی پرداختیم و هنرکده آریانا را مکانی برای اموزش های خود تاسیس کردیم . الان هنرکده آرایانا سه نوع کلاس مختلف برگزار می کند شامل بافتنی با دو میل ، قلاب بافی و خیاطی . دوره های مختلف این کلاس ها 3 ماهه برگزار می شوند به علاوه ژورنال بافی تک مدل را داریم برای افرادی که دوره های مختلف بافتنی را پشت سر گذاشته باشند .

baftani-yavari-(7)

جهت دانلود شماره تماس آموزشگاه آریانا از دکمه ی زیر استفاده کنید

دانلود
خبرنگار آی هدیه :بافتنی را به صورت تجربی آموزش می دهید و یا مدرک خاصی در این زمینه دارید ؟؟؟

خانم یاوری : نه فنی حرفه ای هیچ مدرکی خاص بافتنی با دومیل ارائه نمی دهد و من هر چه که بلدم به صورت تجربی اموخته ام ولی یک مدرک قلاب بافی فنی حرفه ای دارم .

خبرنگار آی هدیه : چه شد که بعد از تعداد زیادی دی وی دی آموزش بافتنی به فکر آموزش از طریق ژورنال افتادید ؟

خانم یاوری :  دی وی دی های اموزشی برای افراد مبتدی طراحی شده است به همین خاطر بعد از مدتی به درخواست دوستانی که کار بافت را به خوبی اموزش دیده بودند و از سطح مقدماتی عبور کرده بودند ژورنال بافی را برگرفته از ژورنال های اروپایی وارد بازار کردیم چرا که ژورنال بافی های ترکیه ای فراوان در بازار پیدا میشد . الحمدلله از استقبال خوبی هم برخوردار بوده است .

خبرنگار آی هدیه : آیا به جز ژورنال بافی اروپایی تان ژورنال دیگری هم با این شیوه ی آموزشی دارید ؟؟؟

خانم یاوری : بله در دست چاپ هست هنوز منتشر نشده … ژورنال بچه گانه و گل های تزیینی بافتنی به زودی منتشر خواهند شد.
خبرنگار آی هدیه : تا کنون چند دی وی دی آموزشی و کتاب و ژورنال بافت منتشر کرده اید ؟؟

خانم یاوری : دقیقا 25 دی وی دی در 7 بسته اموزشی منتشر شده است و یک ژورنال بافتنی آریانا .

بافتنی-یاوری

خبرنگار آی هدیه : خوب است که شما از خرید لباس های بافت گران قیمت این روزها معافید …!!!! چرا یک لباس ساده ی بافتنی اینقدر گران است؟؟؟

خانم یاوری : بله من که از خرید لباس بافتنی راحتم حتی اگر مربی اموزش بافتنی هم نبودم باز هم معاف بودم چون فوق العاده گرمایی هستم و تا حالا لباس بافتنی نپوشیده ام در سرد ترین روز های سال تنها لباس بافتنی من یک جفت ساق دست بافتنی است . اما در مورد قیمت ها باید بگویم که متاسفانه این روزها لباس های ماشین بافت را به نام دست باف به مردم می فروشند و اگر چنین باشد قیمت ها خیلی پرت است ولی اگر واقعا دست باف باشد با توجه به اینکه از مرارت های بافت آگاهم می گویم نه قیمت ها اصلا پرت نیست .

خبرنگار آی هدیه : آیا من که تا کنون قلاب و میل دست نگرفته ام می توانم با آموزش های شما بافتنی کنم؟؟؟

خانم یاوری : بله حتما من در دی وی دی های اموزش بافتنی خود از نکات ابتدایی بافتنی آغاز کرده ام مباحثی مثل چگونگی دست گرفتن میل ، سر انداختن ، دانه گرفتن و… اگر به ترتیب از اولین دی وی وی تا آخرین آنها را مشاهده و همزمان تمرینات آن را انجام دهید بی شک از 0 تا 100 پیشرفت خواهید کرد .

بافتنی-منصوره-یاوری

خبرنگار آی هدیه : چقدر در آموزش های منتشر شده ی خود افراد آماتور را هم در نظر گرفته اید؟؟؟

خانم یاوری : دی وی دی های اموزش بافتنی برای افراد آماتور ساخته شده و کتاب های ژورنال بافی مخصوص افردی است که بافتنی را بلدند و به سطح قابل قبولی رسیده اند که سایز بافی و مدل بافی کنند .

خبرنگار آی هدیه : مزیت اموزش بافتنی شما با دیگر اموزش های موجود در بازار چیست؟

خانم یاوری : من خیاطی را با بافتنی تلفیق کرده ام و بافتنی را به روش خیاطی آموزش می دهم به این صورت که شخص سایز بافی و مدل بافی را آموزش می بیند و می تواند با فرمول های اندازه گیری که ما در اختیارش می گذاریم سانتی متر را به دانه تبدیل کرده و لباس را مخصوص شخص ببافد درست مثل خیاطی .

خبرنگار آی هدیه : از خانواده تان بگویید … چقدر شما را همراهی می کنند ؟

خانم یاوری : من دو تا پسر دارم که خیلی مرایاری می دهند . هر چه ببافم می پوشند… اینقدر مرا همراهی می کنند که نگو !!!!!! (می خندد) ولی گذشته از شوخی خانواده ام واقعا با من همکاری و همدلی می کنند . شوهرم که همه ی کارها به عهده ی اوست همه ی کارهای خارج از هنرکده همه  ی هماهنگی ها و مجوز گرفتن ها و دوندگی ها و … همه و همه به عهده ی شوهرم است . واقعا راست می گویند که پشت هر زن موفقی یک شوهر دلسوز و همراه و مهربان ایستاده . پسر هایم که چون دیگر از آب و گل درآمده اند سرشان به کار خودشان است و خیلی درگیری با من و کارم ندارند ولی خب من هم سعی می کنم برای خانواده وقت بگذارم مثلا چهارشنبه ها و جمعه ها کلا در خدمت خانه و خانواده هستم !!!!

منصوره-یاوری

خبرنگار آی هدیه : اطلاعاتی راجع به کلاس های آموزش حضوری خود در هنرکده آریانا بهمان بدهید.

خانم یاوری :ما هر روز از شنبه تا سه شنبه ساعت 9 تا 18:30 برای تهرانی های عزیز کلاس داریم . روز های چهارشنبه هنرکده تعطیل هست و روزهای پنج شنبه هم برای شهرستانی های گرامی کلاس های رفع اشکال و یا بافت تک مدل برای حرفه ای ها برگزار می کنیم .

خبرنگار آی هدیه : همکاری تان با آی هدیه چطور شکل گرفت؟

خانم یاوری : آی هدیه تبلیغ دی وی دی های آموزشی من را در مجله کوک دیده بود و بعد از تماس با من اقدام به خرید دی وی دی ها کرد و مدتی بعد هم از من یک دعوت 2 روزه داشت برای مربیگری کلاس آموزش بافتنی حضوری با جمعی از دوستداران بافتنی در یک جلسه …. و خب ادامه ی ماجرا دیگه !!!

خبرنگار آی هدیه : آینده ی کاری خود را چگونه می بینید ؟

خانم یاوری : امیدوارم تک تک هنرجو هایم یک شعبه از هنرکده ی آریانا شوند و در کل تهران و ایران تعداد زیادی شعبه های هنرکده آریانا داشته باشیم که از خود همین هنرجو ها به وجود آمده اند .

خبرنگار آی هدیه : دغدغه های منصوره یاوری مربی بافتنی چیست؟

خانم یاوری : اول هماهنگ شدن فنی حرفه ای با بحث آموزش بافتنی ، دوم اینکه هنرجویان بدانند که در بافتنی باید گام به گام پیشرفت کنند درست مثل هر هنر دیگری و از خودشان و ما انتظار معجزه نداشته باشند ، سوم اینکه همه ی ما باید به شعار ” من می توانم ” اعتقاد داشته باشیم تا هر کاری را به سرانجام درست برسانیم .

خبرنگار آی هدیه : خیلی از شما متشکرم بابت وقتی که گذاشتید.

خانم یاوری : خواهش می کنم من هم از شما ممنونم که من را به دوران قدیم بردید و خاطرات خوب چند سال پیش را برایم زنده کردید.

برای بهره مندی از آموزش بافتنی منصوره یاوری از لینک های زیر استفاده کنید :

آموزش بافتنی دومیل خانم یاوری

آموزش طرح های بافت منصوره یاوری

اموزش بافت سیسمونی منصوره یاوری

ژورنال بافتنی منصوره یاوری

8 thoughts on “منصوره یاوری مربی بافتنی را بیشتر بشناسید !

 1. سلام
  من خیلی علاقه دارم که هنر بافتنی را شروع کنم. هیچیزی بلد نیستم .
  از کجا باید شروع کنم؟ بافتنی با میله یا قلاب؟ آیا به هم مربوط هستن؟

  1. سلام دوست عزیز-برای آموزش بافتنی در فروشگاه آی هدیه دی وی دی و کتابهای متنوعی وجود داره که می تونید با کمک اونها خیلی راحت و سریع آموزش ببینید.اصلا لازم نیست اول میل یا قلاب یاد بگیرید هر کدام جدا هستند باید ببینید علاقه شما به کدام یک هست.

 2. سلام. خسته نباشید. می خواستم بپرسم دی وی دی های
  اموزش بافتنی دو میل برای من که می خوام تازه بافتنی یاد بگیرم مناسبه یا نه ولطفا
  ادرس اموزشگاه بافتنی خانم منصوری در تهران رو بگید. ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   می توانید از صفحه ی مصاحبه با خانم منصوره یاوری مربی بافتنی ، اطلاعات تماس ایشان را دانلود کنید .
   همچنین در صفحه ی اطلاعات اموزشگاه ها ، شماره تماس ایشان موجود می باشد .

   برای خرید آموزش بافتنی دو میل یاوری با توجه به سطح مقدماتی شما حتما با همکارانم در واحد فروش آی هدیه 03132209497 تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند .

 3. حالا میتونم سوالاتی که تو بافتنی برام پیش میاد ازشما بپرسم میخوام که خود شما  راهنماییم کنید؟

 4. امسال موفق شدم دو دوره کلاس بافتنی برم یکی اشنایی با کشبافت ها و یه سری مدل ها  دوره ی  تکمیلی هم بافت یقه ها و استین که البته  کامل کامل نیست

 5. *سلام خانم یاوری .حالتون چطوره متولد62وازشهرستان هستم مثل شما دردوره ی راهنمایی   یه جفت جوراب .شال وکلاه وجلیقه ی جلو بسته بافتم اون موقع استادم که میدید میگفت افرین خوب  بافتی  مثل ماشینی ها شده  .هنوزم که هنوزه علاقه زیادی به بافتنی دارم

دیدگاهتان را بنویسید

Top